ГлавнаяБлогКарпатыРафтинг та активний відпочинок з дітьми на Чорному Черемоші в Карпатах.

Рафтинг та активний відпочинок з дітьми на Чорному Черемоші в Карпатах.


9.03.18

Я мама двох хлопчиків-двійнят 11 років, з дітьми багато подорожую за кордоном і Україною від народження і трохи раніше. Протягом багатьох років ми усією родиною на травневі свята їздимо на рафтинг в Карпатах. Якби я раніше навесні не проводила час з дітьми в Карпатах, можливо переживала за наступне:
1. Умови проживання. Чи є крім наметів варіанти? Які вони? Далеко? Дорого?
2. Їжа. Чи зможу я їсти польову їжу? Чи зможуть їсти діти? Чи є вибір? Магазини? Кафе? Далеко?
3. Аптека, медичні заклади.
4. Погодні умови. Це ж гори, там часто весни прохолодні, дитині буде комфортно? Які дитячі речі з собою брати?
5. Чим зайнятися з маленькою дитиною в рафтинг таборі в Карпатах? Чи це взагалі можливо рафтинг з дітьми в Україні?

На ці та інші питання я дам відповіді з огляду на свій власний досвід з активного відпочинку з дітьми в Карпатах.

Умови проживання. Діти трохи старшого віку обожнюють проживати в наметах, для них намети окрема пригода. Для мене, як мами, проживання в будинках зручніше, враховуючи догляд за дітьми і собою: просушити деякі речі, розкласти, слідкувати за чистотою і гігієною дітей, не забувати про свої щоденні косметичні процедури.
Біля рафтинг табору на Чорному Черемоші розташовано багато приватних будинків, де є окремі кімнати для туристів, часто вони стоять близько до річки і створюють вражаючу картину виду з вікна, лягаючи спати, прокидаючись зранку, діти, виглядаючи у віконце, можуть відволікатися на щось зовсім нове і красиве. Дитина капризує, а «он дивіться, як вода піднялася сьогодні?! Пташок скільки на деревах! Неймовірно! Що нам смачного господар приготував зранку?! А ну хутчіш взувайтеся, біжимо, все самі перевіримо!». Свіже карпатське повітря сприяє розслабленню дитячої нервової системи, вранці діти довше сплять, ніж в Києві, отже і я можу виспатися, про що в Києві, був час, лише мріяла. І спати йдуть лягати самі, в два роки і в десять років. Вартість кімнат в таких будівлях від 100 грн за людину (залежить від умов і маєтку), діти до 8 років (буває і старші, дивлячись де і як домовитися) часто безкоштовно. Все більше стає поруч і туркомплексів зі своїми кафе.

Їжа. Я з задоволенням їм страви польової кухні: каші, супчики, печену картоплю, чай на травах. Діти також голодними не лишаються. Але оскільки ми проводимо час в таборі більше 4 днів, організм вимагає різноманіття. Ви теж думаєте про альтернативу польовому харчуванню, або ваші діти не все можуть їсти? Є вихід! Ви можете придбати домашні продукти тут легко, лише спитати першого, кого стрінете, або й самі вас побачать, підійдуть, спитають. А тут вже все: молоко, бринза, білі та інші гриби, свіжі/морожені/сушені карпатські ягоди, чаї, корені, ковбаси, хліб, настоянки, вино, овочі, фрукти. В селі є 3 різні магазини, але раджу дивитися термін придатності, за супермаркетами треба їхати в містечко, там також є великий ринок, в т.ч. і сувенірний, багато кафе з дуже смачною їжею і смішними цінами, перукарні, манікюрні салони. Господарі маєтків, як правило, мають свою автівку, тож зможуть вас з дитиною підкинути за символічну плату до міста і забрати назад, також є можливим сервіс таксі. Часто власники садиб готують гуцульські та інші страви на замовлення.
Аптечка, медичні заклади. Мінімальну аптечку я завжди беру з собою на будь-який рафтинг тур в Карпатах і не тільки. Стандартний набір: перекис, йод, пластирі, жарознижуюче, активоване вугілля, щось антигістамінне, від нежиті, для горла, знеболююче, вітамін С500, сонцезахисний крем та пантенол. Поруч аптек вистачає, є поліклініка і лікарня з цілодобовим травмпунктом. Але як показує досвід, в Карпатах дітям немає часу хворіти, багато свіжого повітря, гарні продукти, вони трохи загартовуються, але це вибір кожного індивідуальний. Діти не хворіють, як мама того очікує при аналогічній погоді в рідному місті. Та й ми з чоловіком їх завжди беремо в бані з собою, діти сауни гарно переносять, оздоровлюються, чудово засинають і сплять, стають спокійнішими.

Погодні умови і які речі з собою брати. В Карпатах біля Черемошу все ж не так холодно, як високо в горах. Буває в квітні і травні дощ,трапляється невеликий мінус, а буває тепла сонячна погода. Дивимося прогноз погоди, але враховуємо, що це гори, все швидко може змінитися, коливання добової температури мають місце. Тому беремо одяг на різну погоду і… відклавши на дорогу назад щось чисте, не переймаємося брудними речами. Я для дітей беру: гумові чоботі, кросівки, шльопки, куртку з капюшоном лижну, дощовик, кілька пар спортивних штанів (одна з них дуже тепла, можна лижну), флісову теплу кофту, ще якусь теплу кофту на заміну, кілька футболок, шорти, теплу шапку та рукавички, блейзер, бандану, плавки, шкарпеток різних і з запасом, піжаму, термобілизну.

Чим зайнятися. Якщо діти зовсім маленькі, потребують догляду батьків, то займатися рафтингом по Черемошу можна по черзі. Щоденно відбувається декілька сплавів рікою.

Якщо ж ваша черга «залишитися на березі», то поки ваш тато на сплаві по Чорному Черемоші, ви можете відіспатися, смачно поснідати, прогулятися зеленою галявиною біля річки, проїхатися до найближчого містечка (наприклад, з Краснику чи Ільців до Верховини за 5 хвилин), купити в супермаркеті звичних або й нових смачняшок, зайти до перукарні.
Дитина може покататися на конику під доглядом господаря тварини, можна разом сходити на одну з нескладних прогулянок в гори.
Я з собою беру з дому дорожні/настільні ігри, альбом з олівцями, пластилін, книжки і т.д.
На травневі свята місцева влада в селі поруч з табором організовує ярмарок з фестивалем, де грає музика, запрошують відомі музичні колективи, продають солодощі, глінтвейн, шашлики, сувеніри.
Якщо ви соціальна людина, то спілкуватися з гуцульськими бабцями та дідками може бути суцільне задоволення, часто потім роками згадуєш ті чи інші розмови, жарти, компліменти, поки твоя дитина поруч дивується новим пейзажам, калюжам, одягу місцевих, козликам, коникам та іншим тваринкам, ганяється за курками, проганяє корів.
А можна зробити сюрприз чоловікові: замовити сауну, чани чи столик в місцевому ресторані, придбати домашнього вина і побалувати чоловіка після сплаву на Чорному Черемоші. Господиня приватної садиби чи хтось з персоналу котеджу за символічну плату можуть посидіти з вашими дітьми, щоб ви з чоловіком мали такий необхідний романтичний вечір.

Іншим разом можна всією родиною сходити до бані чи чанів, як правило, ця розвага дітям подобається неймовірно, є можливість замовити якийсь десерт і какао прямо там, отже, діти будуть зайняті, а батьки матимуть трохи часу для себе.
Є такі бані, у вартість яких вже входить сало, цибулька, грибочки, вино з горілкою. Якщо ви приїхали з друзями, цей варіант для вас може підходити ідеально. Ціни на відпочинок з родиною в Карпатах різні, але значно нижчі, ніж в Києві, трапляються частіше.

Діти старші можуть навіть з татом сплавитися по Черемошу нескладним маршрутом, або й навіть усією родиною з мамою піти на рафтинг. Часом в холодну воду лізти не хочеться: на бережку розкладний стілець або гамак, суп на вогнищі майже готовий, чай, печиво, все настільки ідеально, а вода в річці +8, але ж якщо наважитися на спільний родинний рафтинг тур нескладним маршрутом, це задоволення ви не забудете вже ніколи.

А біля вогнища посидіти разом ввечері.
Діти старшого віку, поки їх батьки разом сплавляються по екстремальному маршруту Чорного Черемоша, можуть залишитися з іншими дітьми в рафтинг таборі.
Наші двоє хлопчиків люблять товаришувати зі старшими чоловіками і жінками, які приїжджають на рафтинг тури в Карпати, та й інші діти часто взагалі є ініціаторами гри в «крокодила» чи «мафію» біля вогнища, люблять послухати чиюсь гру на гітарі, схиливши голову на мамине чи батькове плече, такі дні формують прихильності в родині швидше і міцніше. Казку на ніч навіть немає потреби читати. Хоча, якби ви знали, які цікаві казки саме карпатські! Тут такі легенди, одну закручену казку читатимете декілька днів.

Як на мене, активний відпочинок з дітьми в Карпатах під час рафтинг туру – чудова нагода для спільного відпочинку всією родиною. Варто лише врахувати вищеперераховані нюанси та підготуватися для поїздки в Карпати. А які саме варіанти рафтинг туру в Карпатах вам обрати, можете переглянути на сайті Дикого тура. Авторка тексту - Дика Міла (www.facebook.com/megarazboynitsa)

 






Наталія, добавлено 09.03.2018

Дякую за дуже змістовну статтю, наче передбачили і врахували всі мої питання, як мами двох діток 5 і 12 років, і мої вагання щодо відпочинку з ними) Взагалі, так смачно і цікаво все розписали, що відразу ж огортає весь той позитив, що завжди несе в собі відпочинок на природі і відразу ж захотілося знов це відчути) а для дітей цілий день на свіжому повітрі і ніч в наметі - то справжня пригода!)

Page 2 of 2 pages

 < 1 2

Мы в социальных сетях